SPARK by Re-Business

Üzletelni csak felelősen és etikusan érdemes. Ahogy élni is. Ebben a podcastban Pistyur Veronika valódi példákon keresztül mutatja be, hogyan kell értékalapú üzleti megoldásokat létrehozni és sikerre vinni. 

Töltődj fel pozitív történetekkel és tedd gyakorlattá még ma! 

Most játszott: A Csend Ára: teremtsünk biztonságos munkahelyet (16)

A Csend Ára: teremtsünk biztonságos munkahelyet (16)

Hallgatni arany – tartja a mondás, de Amy Edmondson ezzel nem ért egyet. A Harvard Business School professzora szerint ugyanis “a hallgatásnak komoly következményei vannak: biztonsági problémát okozhat, elvesztegetett forrásokat jelenthet, hibás üzleti döntésekhez, és akár személyes megbánáshoz is vezethet.” Edmondson évtizedek óta kutatja a biztonságos munkahelyi légkör és az üzleti sikerek közötti kapcsolatot. Az egyik legismertebb könyve, a The Fearless Organization: erről szól, és az alcíme az: miért számít a pszichológia biztonság a munkahelyeken jobban, mint valaha.

Amy Edmondson szerint a legfontosabb, hogy a szervezet légköre olyan legyen, hogy a munkavállalók merjenek a főnöküktől eltérő véleményt megfogalmazni vagy akár szembemenni a csapatukkal, ha nem értenek egyet. Legyen lehetőség hibázni és azt őszintén kommunikálni anélkül, hogy fenyegetve éreznék magukat.  A hibákat a professzor kifejezetten fontosnak tartja, enélkül nincs haladás, nincs előrelépés, nincs innováció, ami nélkül viszont az adott cég egyszerűen nem tud lépést tartani a versenytársakkal. 

Ahhoz, hogy egy adott vállalat légköre megfelelően biztonságos legyen, a vállalat és a munkacsoportok vezetőinek proaktív hozzáállása is kell: kiemelten fontos, hogy a vezető hogyan reagál a problémákra, a rossz hírekre, hogy jól vezessen egy megbeszélést. A jó vezető arra buzdítja a munkatársait, hogy kérdezzenek, ő maga is kérdez, igyekszik empatikusnak és emberségesnek lenni és teret adni az egyet nem értésnek. 

Lehet, hogy itt az ideje Edmondson könyvét kötelező olvasmányként felírni nem csak iskolásoknak, de cégvezetőknek is. Nemrégen egyébként Budapesten járt, mert átvette a Corvinus Egyetem Rajk Szakkollégiumának Herbert Simon-díját. A díjat (emlékezve a Nobel-díjas amerikai politológusra olyan szakemberek kapják, akiknek munkássága jelentősen hozzájárult üzleti problémák megoldásához, illetve inspirálóan hatott a Rajk tagjainak gondolkodására. A díjat kizárólag a diákok szavazzák meg demokratikusan. A díjhoz az is hozzátartozik, hogy a díjazott nyilvános, minden érdeklődő számára hozzáférhető előadást tart a Corvinuson. Nem egyszer fordult már elő, hogy ez a díj megelőzte a díjazott későbbi Nobel-díját, szóval Edmondsonról muszáj volt mesélnem. Hátha.:)


https://www.hbs.edu/faculty/Pages/profile.aspx?facId=6451

https://www.linkedin.com/in/amycedmondson/

https://en.wikipedia.org/wiki/Amy_Edmondson

https://en.wikipedia.org/wiki/Herbert_Simon_Award 

https://rajk.eu/simon-award/ 

Re-Business 


A műsorvezetője Pistyur Veronika.

A showrunner Orsós Lajos.

A zenei- és utómunka szerkesztő Kozma Ádám.

A kreatív producer Román Balázs, a producer pedig Hampuch Richárd.

Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre

További műsoraink a betone.hu-n

Facebook: Betone

Instagram


Learn more about your ad choices. Visit megaphone.fm/adchoices