SPARK by Re-Business

Üzletelni csak felelősen és etikusan érdemes. Ahogy élni is. Ebben a podcastban Pistyur Veronika valódi példákon keresztül mutatja be, hogyan kell értékalapú üzleti megoldásokat létrehozni és sikerre vinni. 

Töltődj fel pozitív történetekkel és tedd gyakorlattá még ma! 

Most játszott: 100 pontos terv a világ megváltoztatására (16)

100 pontos terv a világ megváltoztatására (16)

Céget alapítani önmagában sem könnyű feladat, de egész más, ha olyan piacra törekszünk, ahol a versenytársaink a legnagyobbak. A Microsoft vagy az Adobe. 

Melanie Perkins, a Canva ausztrál alapítója nem így állt hozzá. Ő úgy érezte, tud más megoldást, tud olyat, amit az emberek szeretni fognak. Annyira sokan megszerették a csapata által fejlesztett szoftvert, hogy Perkins pár év alatt Ausztrália harmadik leggazdagabb nője lett. Vőlegényével, Cliff Obrekkal közösen 2013-ban huszonévesen megalapították a Canvát, amit havonta 15 millióan használnak a világ 190 országában. 

Az alapítók egyetlen víziót tartanak ma is a szemük előtt. Az, hogy szó szerint minden egyes ember a világon kreatívan és dizájnosan valósíthassa meg az ötletét. Igaz, ha a sikerről beszél, mindig azt emeli ki, hogy terméke 25 ezer civil szervezetnek segít figyelemfelkeltően szólni a támogatókhoz, teljesen ingyen. A tech szektorban azzal is úttörőnek számít, hogy egy olyan HR politikát vezetett be, ami a felvételi folyamat során kiküszöböli a nemek közötti egyenlőtlenséget, így szemben az iparág 28 százalékos arányával, a Canvánál tech cégként a munkavállalók 41 százaléka nő. Nem mindennapi történet Perkinsé, s nemcsak azért, mert 30 éves korára 3,2 milliárdos üzletet épített fel, hanem például családja azon szokott viccelődni, hogy egy 100 pontos terve van arra, hogyan lehetne megváltoztatni a világot. Elítéli például a materializmust, azaz az anyagi és a kézzelfogható dolgok felhalmozását. Így bár vőlegényével megtehették volna, hogy dollár ezreket költenek egy különleges gyémántra, az eljegyzési gyűrűjük gyanánt. Mindössze 30 dollárt költöttek erre, azaz 10 ezer forintot. Perkins egyébként annyira tudatos és felelős vállalkozó, hogy fiatal kora ellenére már most elhatározta, hogy vagyona jelentős részét jótékonysági célokra fogja fordítani. Kívánhatnék-e mást, mint sok bőr Perkinshez hasonló vezetőt a világnak?

https://www.linkedin.com/in/melanieperkins/?originalSubdomain=au

Re-Business


A műsorvezetője Pistyur Veronika.

A showrunner Orsós Lajos

A zenei- és utómunka szerkesztő Kozma Ádám.

A kreatív producer Román Balázs, a producer Hampuch Richárd.

Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre

További műsoraink a betone.hu-n

Facebook: Betone

Instagram

Learn more about your ad choices. Visit megaphone.fm/adchoices