SPARK by Re-Business

Üzletelni csak felelősen és etikusan érdemes. Ahogy élni is. Ebben a podcastban Pistyur Veronika valódi példákon keresztül mutatja be, hogyan kell értékalapú üzleti megoldásokat létrehozni és sikerre vinni. 

Töltődj fel pozitív történetekkel és tedd gyakorlattá még ma! 

Most játszott: Olajjal a fenntarthatóbb jövő felé (16)

Olajjal a fenntarthatóbb jövő felé (16)

Az Ørsted egy megújuló energiával foglalkozó vállalat, a céljuk egyszerű: egy olyan világot szeretnének megalkotni, amely csak és kizárólag zöld energiát használ fel. A vállalat tengeri és szárazföldi szélerőműveket, napelemparkokat, energiatároló létesítményeket, megújuló hidrogén- és zöld tüzelőanyagot használó létesítményeket, valamint bioenergia-erőműveket fejleszt, épít és üzemeltet.

Mads Nipper, a cég vezetője szerint “Az előttünk álló úton a cégnek minden képességét maximálisan ki kell használnia annak érdekében, hogy támogatni tudja az országok és vállalatok fenntarthatósági transzformációját és felgyorsíthassa a klímaváltozás elleni harcot. Arra törekszünk, hogy a rendszerszintű változás egyik valódi katalizátora legyünk egy zöldebb társadalom felé.” mondja Nipper.

Ez az ideológia nem is lenne meglepő, ha nem egy olyan vállalatról beszélnénk, ami 1973-ban, az olajválság idején azzal a céllal alakult meg, hogy az Északi-tengerből nyerjen ki olajat és földgázt, függetlenedve ezzel a lépéssel a Közel-Kelettől. 

A 90-es évekre a dán állam azonban ráébredt, hogy a szinte teljes energiafüggetlenséget ennyivel nem tudják véghez vinni, ezért szélerőmű-farmokat hoztak létre, amelyek kezdetben 2200 dán háztartás energiafelhasználását tudták lefedni. Ennek köszönhetően egyre inkább a megújuló energiák felé fordultak és 2006-ra az eredetileg DONG - Danish Oil & Natural Gas nevű vállalat összefonódott számos dán energiavállalattal, így lettek DONG Energy. 

2008-ban pedig bejelentették, hogy fosszilis tüzelőanyag-alapú vállalatból megújulóenergia-vállalattá alakulnak, elkezdték fejleszteni a tengeri szélerőműveket és megkezdték a szén- és gáztüzelésű erőműveik fenntartható biomasszára való átalakítását. A megújuló energiára való összpontosításuk a világ egyik leggyorsabban növekvő energia vállalatává tette őket, 2017-ben pedig felvették az Ørsted nevet Hans Christian Ørsted dán fizikus tiszteletére, aki felfedezte az elektromágnesességet. 

Az Ørsted az élő bizonyíték rá, hogy lehet máshogy csinálni, lehet fenntarthatóan működni és fontos felelősséget vállalni a bolygóért, amin élünk. Mads Nipper szerint “Mindenkinek, akinek olyan pozíciója van a társadalomban vagy egy társaságban, ahol képes cselekedni vagy mert tiszta előtte az út és egyértelmű, mit tehet, vagy mert simán csak bátor, akkor köteles lépni.

Olajvállalatok és minden más cég is, akik még hezitálnak, jó példa, ugye? Érdemes lehet tanulni belőle és lépni.


https://orsted.com/

https://en.wikipedia.org/wiki/%C3%98rsted_(company)

https://orsted.com/en/who-we-are/our-organisation/management/group-executive-team/mads-nipper https://www.renewableenergyworld.com/wind-power/the-evolution-of-orsted-from-oil-to-offshore-wind/#gref

https://orsted.com/en/company-announcement-list/2017/10/1623554 

https://en.wikipedia.org/wiki/Hans_Christian_%C3%98rsted 

Re-Business  


A műsorvezetője Pistyur Veronika.

A showrunner Orsós Lajos.

A zenei- és utómunka szerkesztő Kozma Ádám.

A kreatív producer Román Balázs, a producer pedig Hampuch Richárd.

Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre

További műsoraink a betone.hu-n

Facebook: Betone

Instagram


Learn more about your ad choices. Visit megaphone.fm/adchoices